Producenci

Śledź nas na Facebooku

Superwinch TALON 12.5 SR 12500lbs 12V (lina syntetyczna i prowadnica aluminiowa)

Jedne z najlepszych wyciągarek na rynku. Niezawodne i wytrzymałe. Po prostu przeznaczone do najtrudniejszych zadań!

Więcej szczegółów

SUP1612201

Nowy

Superwinch

Na zamówienie

4 450,00 zł brutto
3 617,89 zł netto

Więcej informacji

Szybka, niezawodna wyciągarka. Uszczelniona jak żadna. Najbardziej dopracowana seria Superwincha, od przekaźnika zespolonego VS4, przez mocny silnik, aż po wzmacniany bęben. Talon to wyciągarka, na którą wszyscy czekali.

Seria Talon to m.in.:

  • najlepsze części na rynku - nikt nie może konkurować z Superwinchem
  • doskonałe przystosowanie do pracy z syntetykiem - hamulec poza wzmocnionym bębnem
  • bezpieczna i komfortowa dźwignia wolnego rozwijania liny - podnieś i przekręć!
  • ergonomiczny pilot z wbudowaną latarką LED
  • ślizg aluminiowy liny syntetycznej
  • doskonała lina syntetyczna z oryginalnych włokien AmSteel-Blue?  (Dyneema? SK-75)

Superwinch Talon został zaprojektowany dla zawodowców. Wzmocniona przekładnia, hamulec poza bębnem, elementy ze stali nierdzewnej są tego doskonałym dowodem.

Talon to gwarancja niezawodności i doskonałej jakości. Zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

W komplecie z wyciągarką znajdują się:
-lina z hakiem
-prowadnica  
-sterowanie na przewodzie

Specyfikacja:

Uciąg: 5670 kg (12500 lbs)
Silnik: szeregowy, 6.0KM (4.48 kW)
Napięcie: 12V
Przekładnia: 2-st. planetarna, 2-st. zębata
Przełożenie: 148:1
Przekaźnik: zespolony VS4
Hamulec: utrzymujący 100% obciążenia, automatyczny, poza bębnem
Lina: syntetyczna 9,5mm x 24,40m
Prowadnica: aluminiowy ślizg
Sterowanie: pilot na kablu (skrętce) o długości maks. 4,5m
Wymiary: 624,2mm dł. x 157,5mm głęb.x 278,15mm wys.
Wymiary bębna: 63,5mm średnica x 222,2mm długość
Rozstaw śrub montażowych: 254mm x 114,30mm
Waga: 31 kg
Pobór prądu: Uciąg 0 kg/Pobór 75A; Uciąg 5670 kg/Pobór 530A
Prędkość zwijania liny: Uciąg 0 kg/Prędkość 18,89 m/min; Uciąg 5670 kg/Prędkość 0,99 m/min
Gwarancja: 2 lata

 

Wyciągarki Talon to najnowsza seria wyciągarek Superwinch zastępująca legendarną serie EP. Superwinch serią Talon wyznacza nowe trendy w świecie wyciągarek i tym mocniej uplasował się na pozycji światowego lidera.

1. Najlepiej uszczelnione wyciągarki z dostępnych obecnie na światowym rynku. Wszystkie uszczelnienia ? od silnika, przez przekaźniki, aż po przekładnie spełniają wymagania standardu IP67!!

2. Uszczelnione, mocne silniki (5,2KM oraz 6.0KM) zapewniają prędkość zwijania liny na poziomie 18,9m/min przy poborze prądu rzędu 75 amper. Żebrowany dekiel silnika zapewnia lepsze chłodzenie nawet przy największym obciążeniu oraz wydłuża czas pracy ciągłej.

3. Innowacyjny 100% hamulec ?Dual-Stop? charakteryzuje się natychmiastowym zatrzymaniem wyciągarki w momencie rozłączenia przycisku na pilocie sterowania. Dzięki lokalizacji w obudowie przekładni ciepło nie jest przenoszone na bęben, co pozwala bezpiecznie stosować niemal każdą linę syntetyczną.

4. Specjalny bęben wykonany z materiału o bardzo dużej odporności na unikatowe napięcia i naprężenia charakterystyczne dla lin syntetycznych.

5. Wycinane laserowo, aerodynamiczne pręty ściągające zostały wykonane z aluminium celem redukcji masy. Zastosowanie trzech prętów ściągających zwiększa wytrzymałość oraz sztywność całej konstrukcji wyciągarki.

6. Wykonana z chromowanego aluminium dźwignia sprzęgła jest wygodna i poręczna również przy wyciągarce zamontowanej pod zderzakiem.

7. Ergonomiczny pilot sterowania na kablu posiada diody informujące o kierunku zwijania liny, a także wbudowaną latarkę zasilaną z baterii ? niezawodną asystę podczas pracy nocą. Pilot spełnia wymagania standardu IP67.

8. Tradycyjny przewód pilota został zastąpiony skrętką o maksymalnej długości 4,5m. Dodatkowo pilot wyposażony jest w pasek pozwalający spiąć skrętkę na czas, w którym pilot nie jest używany.Wtyczka i gniazdo są uszczelnione i gwintowane ? nie ma możliwości samoczynnego rozłączenia.

9. Przekaźnik zespolony VS4, ulepszona wersja S3, jest najlepszym przekaźnikiem na świecie. Umieszczono go w nowoczesnej, kształtnej skrzynce.

10. Przekaźnik spełnia wymagania standardu IP67 i jest odporny na wodę, błoto, śnieg i kurz. Opatentowany system cyrkulacji zabezpiecza przed wodą z zewnątrz i odprowadza skraplającą się wewnątrz parę.

11. Mocowanie przekaźnika ?Tri-Bar? zawiera stalową ramkę oraz gumowe mocowania stabilizujące przekaźnik, redukujące wibracje.